دانلود کتاب آموزش امنیت و کد گذاری در شبکه گروه فرزان به زبان فارسی
امروز جمعه 31 فروردین

کد سیتی | پایگاه تخصصی آموزشی کشور | دانلود فیلم های آموزشی به زبان فارسی

دسته بندی گروه های آموزشی
دانلود فیلم های آموزشی فارسی
رسانه های فارسی زبان
دانلود فیلم های آموزشی فارسی
رسانه های انگلیسی زبان
آموزش برنامه نویسی C
آموزش برنامه نویسی #C
آموزش شی گرایی در #C
آموزش برنامه نویسی ++C
آموزش برنامه نویسی PHP
آموزش برنامه نویسی JAVA
آموزش کدنویسی در Access
آموزش برنامه نویسی اندروید
آموزش برنامه نویسی Python
آموزش ایجاد سایت با وردپرس
آموزش برنامه نویسی VB .Net
آموزش طراحی سایت با ASP .Net
آموزش های رایگان
تبلیغات دیجیتال هوشمند
استخدام در فرادرس
دانلود فیلم های آموزشی انگلیسی
جدیدترین فیلم های انگلیسی
آرشیو فیلم های آموزشی زبان اصلی
خرید پستی فیلم های آموزشی فارسی
فروشگاه کد سیتی
آموزش برنامه نویسی C آموزش طراحی وب آموزش زبان XML
آموزش برنامه نویسی #C آموزش جی کوئری آموزش HTML و CSS
آموزش شی گرایی در #C آموزش برنامه نویسی PHP آموزش برنامه نویسی متلب
آموزش برنامه نویسی ++C آموزش برنامه نویسی JAVA دروس برنامه نویسی اندروید
آموزش کدنویسی در Access آموزش برنامه نویسی Python آموزش برنامه نویسی VB .Net
برنامه نویسی JavaScript آموزش ایجاد سایت با وردپرس آموزش طراحی سایت با ASP .Net
آموزش های رایگان تبلیغات دیجیتال هوشمند استخدام در فرادرس

عضویت در گروه کد سیتیارسال جدیدترین مطالب آموزشی به ایمیل شما فقط با عضویت رایگان در گروه کد سیتی
شما نیز هم اکنون به جمع یکی از بزرگترین گروه های علمی در کشور شوید

مزایای عضویت در گروه کد سیتی
 • دریافت جدیدترین مجله های علمی
 • دریافت جدیدترین اخبار روز دنیا
 • دریافت جدیدترین فیلم های آموزشی فارسی و خارجی
 • دریافت جدیدترین کتابهای الکترونیکی فارسی و خارجی
 • دریافت جدیدترین پروژه های کد سیتی و پروژه های دانشجویی
 • دریافت جدیدترین و بروز ترین نرم افزارهای روز دنیا
 • آشنایی با بزرگترین اساتید دانشگاه ها در ایران و سایر کشوها
 • دریافت جدیدترین مقالات دانشجویی از دانشگاه های معتبر ایران و سایر کشورها

با عضویت در خبرنامه کد سیتی , جدیدترین منابع آموزشی به ایمیل شما ارسال خواهد شد . برای این منظور کافیست ایمیل خود را وارد کنید

.

دانلود کتاب آموزش امنیت و کد گذاری در شبکه گروه فرزان به زبان فارسی

توسط : codecity / پست شده در : دوشنبه 30 بهمن 1391 16:38
دانلود کتاب آموزش امنیت و کد گذاری در شبکه گروه فرزان به زبان فارسی

با سلام خدمت شما دوستان گرامی . در این پست از وب سایت کد سیتی با دانلود کتاب آموزش امنیت و کد گذاری در شبکه گروه فرزان به زبان فارسی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود . در این کتاب الکترونیکی مختص به دور آموزشی (Windows XP & 7) قصد داریم به معرفی قابلیتی بپردازیم که با استفاده از آن می توانید امنیت مختص به اطلاعات ذخیره شده بر روی کامپیوتر را به طور چشمگیری افزایش دهید و یکی از دغدغه های اصلی که مربوط به حفظ اطلاعات و جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به آنان می باشد را از همین طریق برطرف نمایید . شما می توانید کتاب آموزش امنیت و کد گذاری در شبکه گروه فرزان به زبان فارسی رو از وب سایت کد سیتی مرجع تخصصی کتابهای آموزشی به طور مستقیم دانلود نمائید.

چنانچه با مفاهیم مختص به اجازه های دسترسی (Permission) آشنایی داشته باشید , می دانید که یکی از راه های حفاظت از اطلاعات استفاده از Permission بر روی فایل ها و فولدرها می باشد , و از این طریق می توان تا حد بسیار زیادی از دسترسی به اطلاعات موجود بر روی کامپیوتر توسط سایر کاربران جلوگیری نمود . ولی یکی از روش هایی که استفاده از آن به مراتب امنیت بالاتری را می تواند برای شما فراهم آورد , بحث مختص به رمزگذاری (Encryption) می باشد , با استفاده از این قابلیت می توانید تمامی اطلاعات موجود بر روی کامپیوتر را به صورت رمز نگاری شده تبدیل کرده و امکان دسترسی به اطلاعات خودتان را توسط سایر افراد به صفر نزدیک نمایید . در واقعع شما می توانید اطلاعات را به طور کامل Encrypt کرده و بر روی هارد دیسک کامپیوتر نگهداری نمایید , در این حالت تنها شخصی که می تواند به محتوای اطلاعات دسترسی داشته باشد فقط خود شما خواهید بود .حتی اگر یک فرد هکر اقدام به نفوذ به کامپیوتر شما نمایید باز هم فقط با اطلاعاتی مواجه می باشد که رمزگذاری شده اند و عملا امکان استفاده از اطلاعات شما را نخواهد داشت . بنابراین استفاده از Encryption یکی از راه های بسیار مفید برای حفاظت از اطلاعات می باشد و شما در زمینه های شخصی و یا حرفه ایی می توانید از آن در سطح وسیعی استفاده نمایید . ولی باید توجه داشته باشید که استفاده از این ابزار نیازمند شناخت مناسب از عملکرد آن می باشد و شما می بایست دارای دانش استفاده از علم رمز گذاری باشید تا استفاده از آن برای شما بسیار موثر و مفید تر واقع گردد . در هر صورت در کتاب الکترونیکی پیش رو مختص به آموزش رایگان گروه آموزشی فرزان شما با تمامی مباحث و موارد مربوط به رمزگذاری اطلاعات در ابتدا به صورت از پایه آشنا شده و سپس چگونگی پیاده سازی و استفاده کاربردی از این ابزار در سیستم عامل های Windows XP & Windows 7 را فرا خواهید آموخت .

با توجه به شیوه منحصر به فرد آموزش داده شده , این اطمینان وجود دارد که پس از مطالعه مفاهیم موجود در این کتاب بتوانید به آسانی و با سطح دانش و آگاهی بسیار مطلوبی از راهکار مختص به Encryption برای حفظ و رمزگذاری اطلاعات ارزشمند خودتان استفاده نمایید . اینکه بتوانید اطلاعات خود را به صورت رمز شده مبدل نمایید و سپس راه های تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات خودتان را بیاموزید و از تمامی نکات و مسائل مختص به Encryption اطلاع پیدا کرده و از آنان به طور کاربردی و مفید استفاده نمایید . از اهداف کتاب الکترونیکی پیش رو می باشد . مطالعه مفاهیم این کتاب برای تمامی کسانی که می خواهند شرایطی را محیا نمایند تا از اطلاعات ارزشمند خودشان در برابر دسترسی افراد غیر مجاز جلوگیری گردد و همچنین تمامی کاربران عادی و متخصصی که قصد دارند از قابلیت رمزگذاری برای محیط های کاری و یا شخصی استفاده نمایند توصیه می گردد .

بعنوان یکی از Features های مختص به NTFS Partition قصد داریم در این درس با قابلیت Encryption آشنا شویم , در قسمت اول ا زاین مبحث با مقدمات مفاهیم رمزگذاری آشنا خواهید گشت و در درس بعدی به پیاده سازی مفاهیم فوق خواهیم پرداخت , در درس پیش رو به طور مقدماتی و تحت مدل شبکه ایی Workgroup با رمزگذاری و Encrypt نمودن اطلاعات آشنا خواهید گشت .

آشنایی با رمزنگاری (Cryptography)

یکی از مفاهیمی که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و لزوم استفاده از آن برای تمامی کاربران و متخصصان ضروری شده است , بحث مختص به مدیریت دسترسی افراد به دیتا می باشد که با استفاده از مکانیسم های متعددی قابل پیاده سازی می باشد , اعمال مواردی همچون مدیریت Login کاربران به سیستم , مدیریت دسترسی کاربارن به منابع کامپیوتر و ... نمونه هایی از این موارد هستند . بعنوان مثال , با یک نمونه بسیار قوی و مناسب تحت عنوان Permission آشنا شده اید , ولی ممکن است اطلاعات به صورت فیزیکی مورد سرقت و دسترسی قرار گیرند , در این حالت روش هایی که در شبکه مورد پیاده سازی قرار می گیرد نمی تواند جلوی دستسری غیر مجاز به ا طلاعات را بگیرد . چرا که با استفاده از اجازه های دسترسی می توانید مدیریت دسترسی کاربران را به منابع Share شده و یا منابعی که به صورت Local بر روی کامپیوتر قرار دارند مدیریت نمایید , مثلا اجازه دهید که یکسری از کاربران به بعضی از فایل ها دسترسی داشته باشند و یکسری از اعمال را بر روی آنان انجام دهند .

بنابراین می بایست از متد و روشی استفاده گردد که یک لایه امنیتی بر روی خود دیتا ایجاد گردد که در واقع دیتا را به تنهایی و در همه حال امن و غیر قابل دسترس نمایید , فرض نمایید که یک دیتا به سرقت رفته و در صورتی که اصول محرمانگی (Confidentiality) بر روی آن فایل اعمال نشده باشد در این حالت ممکن است به راحتی در دسترس افراد غیر مجاز قرار گیرد , منظور از این محرمانگی به عدم امکان دسترسی به محتوای دیتا می گردد . وی می توان دیتا و به طور کلی اطلاعات را با استفاده از مکانیسم ها و روش های مختلف دیگری به صورت محرمان در آورد . علم Cryptography در لغت به معنای رمزنگاری می باشد , علم رمزنگاری در واقع بر همین اساس و برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به محتوای دیتا و بر پایه الگوریتم های پیچیده ریاضی ابداع شده است , اگر نگاهی گذرا به تاریخچه علم Cryptography داشته باشیم متوجه می شویم که نیازهای نظامی در ایجاد و یپشرفت این علم بسیار موثر بوده است . ریشه لغت Cryptography  از یونان می باشد و به معنای نوشتن به صورت پنهانی می باشد .

استفاده از دو مفهوم در علم Cryptography بسیار کابردی و حائز اهمیت می باشد :

- Encryption

- Decryption

رمز گذاری و رمزگشایی را می توان دو مفهوم بسیار مهم و کاربردی در مباحث Cryptography دانست , هر نوع دیتا و اطلاعاتی در فرمت اولیه و ساده خود در این علم اصطلاحا Plain نامیده می شود , در واقع دیتا و اطلاعات در شرایط نرمال در حالت واضح آشار , ساده قرار دارند بنابراین به این فرمت اصطلاحا Plain Text گفته می شد . یکی از اصلی ترین رسالت های ایجاد علم رمزنگاری ابداع و به کارگیری روش هایی است که بر اساس آن بتوان فرمت Plain Text از اطلاعات را به فرمتی رمز آلود و سری تبدیل نمود , برای همین اساس مفهوم دیگری تحت لغت Cipher ابداع شده است (که در لغت به معنای رمز و سری شده نمی باشد) . بر اساس این مفهوم می توان اطلاعات و دیتا را که به فرمت Plain Text می باشد به فرمت Cipher تبدیل نمود .

Cipher چیست ؟

به روشی برای تبدیل Plain Text به صورتی که معنای آن پنهان باشد Cipher گفته می شود , به بیان بسیار ساده قرار است اطلاعات از فمرت ساده و روشن که به صورت نرمال دارای آن می باشند به فرمتی رمزی و پیچیده تغییر فرم دهند , به این ترتیب در هر صورتی که در دسترس افراد غیر مجاز قرار گیرند خاصیت محرمانگی آنان حفظ می گردد , حتی اگر اطلاعات به صورت فیزیکی هم در دسترس قرار گیرند (مثلا هارددیسک به سرقت رود) , در این حالت باز هم فرد سارق با اطلاعات رمزگذاری شده روبه رو خواهد گشت , و عملا امکان استفاده از دیتای سرقت شده را نخواهد داشت .

 

مباحثی که در این کتاب فرا خواهید گرفت :

- قسمت اول : آشنایی با NTFS Encryption مفاهیم پایه

- قسمت دوم : چگونگی استفاده و پیاده سازی NTFS Encryption  در Windows XP

- قسمت سوم : آشنایی با Recover Agent در Workgroup

- قسمت چهارم : چگونگی استفاده و پیاده سازی NTFS Encryption  در Windows 7

- قسمت پنجم : غیر فعال نمودن قابلیت EFS در Domain & Workgroup تحت Windows XP & 7

 

 

 

حجم فایل : 2.12 مگابایت
لینک دانلود : دانلود کتاب آموزش امنیت و کد گذاری در شبکه گروه فرزان به زبان فارسی
پسورد فایل :www.codecity.ir

راهنمای دانلود فیلم ها و کلیپ های آموزشی سایت :
تنها اعضای ویژه سایت می توانند از فیلم های آموزشی سایت استفاده کنند . برای عضویت ویژه تنها لازم است در سایت عضو شده و در قسمت اکانت VIP اقدام به افزایش اعتبار کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه عضویت اینجا کلیک کنید .

ورود به سایت | ثبت نام در سایت
 • 1- حتما از نرم افزار Internet Download Manager برای دانلود فایل ها استفاده کنید .
 • 2- بعد از دانلود , با استفاده از نرم افزار Winrar فایل را از حالت فشرده خارج کنید .
 • 3- هنگام وارد نمودن پسورد عبارت www.codecity.ir را به صورت حروف کوچک تایپ نمائید .
 • 4- برای نمایش فیلم ها می توانید از نرم افزار هایی مانند Km Player , VLC Player یا Media Player Classic استفاده کنید .

آموزش روتوش و میکاپ تصاویر به سبک حرفه ای در فتوشاپ ۲۰۱۷ با کمک پنل ویژه

توسط : codecity / پست شده در : 1499312429
آموزش روتوش و میکاپ تصاویر به سبک حرفه ای در فتوشاپ ۲۰۱۷ با کمک پنل ویژه

پنل حرفه ای روتوش ابزاری است که امکانات یک روتوش حرفه ای و بی نقص را با ابزار مرتبط فتوشاپ برای شما فراهم می کند، تکنیک های حرفه ای روتوش را با میانبرهای ایجاد شده توسط این نرم افزار براحتی قادرید به تصاویر دلخواه خود اعمال نمایید و در یک کلام آموزش روتوش و میکاپ را به روش حرفه ای ها بیاموزید.
در این پنل حرفه ای ترین متدهای روتوش در فتوشاپ و کارها در قالب یک دستور ساده اجرا می شود و شما تنها ویرایش های شخصی خود را اعمال می کنید.ادامه مطلب / دانلود
ارسال نظر