امروز دوشنبه 28 خرداد

کد سیتی | پایگاه تخصصی آموزشی کشور | دانلود فیلم های آموزشی به زبان فارسی

دسته بندی گروه های آموزشی
دانلود فیلم های آموزشی فارسی
رسانه های فارسی زبان
دانلود فیلم های آموزشی فارسی
رسانه های انگلیسی زبان
دانلود فیلم های آموزشی انگلیسی
جدیدترین فیلم های انگلیسی
آرشیو فیلم های آموزشی زبان اصلی
خرید پستی فیلم های آموزشی فارسی
فروشگاه کد سیتی
آموزش زبان XML آموزش برنامه نویسی PHP آموزش برنامه نویسی متلب
آموزش برنامه نویسی C آموزش برنامه نویسی جاوا‎‬ آموزش برنامه نویسی دلفی
آموزش برنامه نویسی C++ آموزش برنامه نویسی اندروید آموزش برنامه نویسی اسمبلی
آموزش برنامه نویسی C# آموزش برنامه نویسی Swift برنامه نویسی جاوااسکریپت
برنامه نویسی VB .Net آموزش برنامه نویسی پایتون برنامه نویسی با جی کوئری
برنامه نویسی ASP .Net آموزش های رایگان برنامه نویسی ActionScript

عضویت در گروه کد سیتیارسال جدیدترین مطالب آموزشی به ایمیل شما فقط با عضویت رایگان در گروه کد سیتی
شما نیز هم اکنون به جمع یکی از بزرگترین گروه های علمی در کشور شوید

مزایای عضویت در گروه کد سیتی
 • دریافت جدیدترین مجله های علمی
 • دریافت جدیدترین اخبار روز دنیا
 • دریافت جدیدترین فیلم های آموزشی فارسی و خارجی
 • دریافت جدیدترین کتابهای الکترونیکی فارسی و خارجی
 • دریافت جدیدترین پروژه های کد سیتی و پروژه های دانشجویی
 • دریافت جدیدترین و بروز ترین نرم افزارهای روز دنیا
 • آشنایی با بزرگترین اساتید دانشگاه ها در ایران و سایر کشوها
 • دریافت جدیدترین مقالات دانشجویی از دانشگاه های معتبر ایران و سایر کشورها

با عضویت در خبرنامه کد سیتی , جدیدترین منابع آموزشی به ایمیل شما ارسال خواهد شد . برای این منظور کافیست ایمیل خود را وارد کنید

.

دانلود کتاب آموزش رمزنگاری و امضای دیجیتال به زبان فارسی

توسط : codecity / پست شده در : دوشنبه 30 بهمن 1391 17:05
دانلود کتاب آموزش رمزنگاری و امضای دیجیتال به زبان فارسی

با سلام خدمت شما دوستان گرامی . در این پست از وب سایت کد سیتی با دانلود کتاب آموزش رمزنگاری و امضای دیجیتال به زبان فارسی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود . ظهور و گسترش وسایل نوین ارتباط که ویژگی بارز آنها سرعت و تنوع روابط بود , تنها زمانی منجر به معرفی و توسعه تجارت الکترونیکی شد که کاملترین شیوه ارتباط الکترونیکی , یعنی اینترنت ابداع و معرفی گردید . اینترنت در حقیقت هر دو ویژگی سرعت و تنوع را با هم ارائه می نمود و از سوی دیگر موجب ارزانی روابط معاملاتی نیز می گردید . این تحولات اگر چه در مدتی کمتر از یک قرن روی داد , با اینحال بنابر سنت زندگی آدمهای خوب و بد در کنار هم همواره روابط الکترونیکی در معرض اختلال , تقلب , کلاهبرداری و اعمال خرابکارانه دیگر قرار داشت . شما می توانید دانلود کتاب آموزش رمزنگاری و امضای دیجیتال به زبان فارسی رو از وب سایت کد سیتی مرجع تخصصی کتابهای آموزشی به طور مستقیم دانلود نمائید.

فناوری نوظهور , دیگر به مساله وجود روبرو نبود , بلکه باید حیات و پذیرش خود را در دهکده جهانی استمرار بخشید . بر همین اساس , بحث ایمنی و اعتماد از همان ابتدای ظهور اینترنت مطرح و موضوع بحث و تحقیق متخصصان بود . روشهای مختلف رمزگذاری و امضای دیجیتالی با همین تفکر ایجاد و گسترش یافته و بعدها در قوانین داخلی و مقررات بین المللی ارزیابی و مورد حمایت قرار گرفتند . توسعه تجارت الکترونیکی , علاوه بر ایمنی , فناوری دیگری را اقتضا می کرد و آن اگرچه بسیار دیرتر از شیوه های ایمنی مطرح گردید , ثبت ایکترونیکی گواهی دیجیتالی امضاها و مدارک الکترونیکی بود . بحث از ثبت و گواهی الکترونیکی بعد از سال 1996 مطرح و تاکنون به طور کامل وارد رویه بین المللی نشده است , با این حال برخی از کشورها قوانین و مقرراتی برای توسعه و ضابطه مند کردن آن تصویب کرده اند .

تاریخچه رمزنگاری

به مطالات رمزنگاری Cryptography اطلاق می شود که از واژه های یونانی Kryptos به معنی پنهان و Graphia به معنی نوشتن تشکیل شده است . به فرآیند باز کردن (شکستن) یک پیغام رمزنگاری شده بدون داشتن کلید Cryptanalysis , به علم ایجاد کدهای رمزنگاری و شکستن آنها به طور همزمان Cryptology و به فرآیند نوشتن مطلبی به صورت رمز شده به طوری که تنها افراد مجاز قادر به رمزگشایی و خواندن آن باشند , Encryption یا همان رمزنگاری گفته می شود . در طول تاریخ , رمزنگاری با استفاده از روشهای تغییر , جابجایی یا اضافه کردن حروف کلمات , برای ارسال پیغام های امن از میان سرزمینهای دشمن مورد استفاده قرار می گرفت . به طور طبیعی زمانی که پیغام به مقصد می رسید , برای خوانا شدن نیاز به رمزگشایی داشت و از همین جا داستان جالب رمزنگاری آغاز می شود . بسیاری از شیوه های استفاده شده در زمان های دور , پایه های امنیت کامپیوتر و شبکه در عصر جدید را تشکیل می دهند .

صدها و شاید هزازان سال پیش پیغام های مهم که از میدان جنگ به پشت جبهه ارسال می شدند به صورت رمزی در می آمدند تا در صورتی که سرباز حامل نامه ها اسیر شود , اطلااعت حساس لو نروند . امروزه رمزنگاری برای مثال در مورد نامه های الکترونیکی مهم انجام می شود تا در صورتی که یک مهاجم به شبکه نفوذ کند , نتواند از محتوای ایمیل ها آگاهی پیدا کند . اطلاعات رمزنگاری شده حتی در صورت انتقال از یک شبکه نا امن و حتی در صورت انتشار عمومی , امن باقی خواهند ماند . در برخی سیستم عامل ها مانند یونیکس , فایلی که حاوی کلمه عبور است رمزنگاری می شود , به طوری که کشف آن برای مهاجمی که به صورت غیر قانونی به فایل مذکور دسترسی پیدا کرده بسیار سخت خواهد دش . در گذشته رمزنگاری عملیاتی پرهزینه به حساب می آمد لذا تنها برای محافظت از اطلاعات طبقه بندی شده و حساس مانند اطلاعات نظامی , سرویسهای امنیتی و انتقال مالی و کلمات عبور مورد استفاده قرار می گرفت . ولی امروزه استفاده از رمزنگاری متداول تر شده و تبدیل به روش ارزان قیمتی برای محافظات از ارتباطات و اطلاعات شده است . برای مثال تعداد زیادی از مرورگرها خدمات رمزنگاری را به صورت رایگان یا با هزینه بسیار کم به مشتریان عرضه می کنند . 

سابقه سیستم های اولیه رمزنگاری که گاهی به آنها کد (Code) یا رمز (cipher)  نیز گفته می شود , به مصر باستان و حدود 2000 سال پیش باز می گردد . در آن زمان پیغامهای دنیای پس از مرگ با کلمات هیروگلیف رمز شده یا تغییر شکل یافته بر روی قطعات سنگ حک می شدند . البته منظور آنها از این کار حفظ پیغام به صورت محرمان نبوده است بلکه از این طریق حالت رمزآلود و معما گونه ای برای پیغامهای مذکور ایجاد می کردند . تاریخ رمزنگاری از مصر باستان تا هند , بین النهرین , یونان , تمدن غرب و بالاخره عصر کامپیوتر ادامه پیدا می کند . در طول تاریخ , رمزنگاری همواره جزئی از جنگ , سیاست و حکومت داری بوده است . برای مثال ملکه اسکاتلند جان خود را در قرن شانزدهم از دست داد زیرا دشمنان , پیغامی را که از زندان و به صورت رمز شده ارسال کرده بود , رمزگشایی کردند . رمزنگاری و ابزارهای مربوط به آن در طی قرن ها رشد کردند و در الگوریتم های کامپیوتری و سیستم های مدرن امروزی به اوج خود رسیدند .

محافظات از ارتباطات همواره به عنوان بخش حیاتی جنگ ها و نزاع های سیاسی محسوب می شود و به همین دلیل گسترش رمزنگاری تا حد زیادی مدیون تحقیقاتی است که زیر فشار جنگ جهانی دوم برای شکستن کدهای رمزنگاری تولید شده توسط ماشین Enigma انجام شده است . ماشین رمزنگاری Engima توسط یک مهندس الکترونیک آلمانی به نام Arthur Scherbius , در خلال جنگ جهانی اول اختراع شد . او در سال 1918 ماشین مذکور را به نیروی دریایی آلمان ارائه کرد که مورد قبول واقع نشود . اما چندین سال بعد با ارتقای امنیتی ماشین مذکور , نیروی دریایی آلمان استفاده از آن را در سال 1926 آغاز کرد . این ماشین دارای چندین چرخ دنده است که حروف الفبا را به حروف دیگری نگاشت می کند , برای مثال حرف A به حرف P نگاشت می شود ولی آخر , برای این کار لام است اپراتور یک سری تنظیمات اولیه را بر روی دستگاه انجام دهد که در طرف دیگر دریافت کننده پیغام نیز دقیقا همان تنظیمات را انجام داده است . برای جلوگیری از کشف سریع نگاشت ها در هر بار تکرار یک حرف , چرخ دنده یک بار می چرخد و این بار مثال حرف A به جای اینکه به P نگاشت شود به X نگاشت می شود . این کار طبق همان تنظیمات اولیه صورت می پذیرد . در طرف دریافت کننده نیز جهت رمزگشایی پیغام نیاز به یک ماشین Enigma دقیقا مطابق با طرف فرستنده و همچنین نیاز به دانستن تنظیمات اولیه چرخ دنده است .

 

 

حجم فایل : 1.74 مگابایت
لینک دانلود : دانلود کتاب آموزش رمزنگاری و امضای دیجیتال به زبان فارسی
پسورد فایل :www.codecity.ir

راهنمای دانلود فیلم ها و کلیپ های آموزشی سایت :
تنها اعضای ویژه سایت می توانند از فیلم های آموزشی سایت استفاده کنند . برای عضویت ویژه تنها لازم است در سایت عضو شده و در قسمت اکانت VIP اقدام به افزایش اعتبار کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه عضویت اینجا کلیک کنید .

ورود به سایت | ثبت نام در سایت
 • 1- حتما از نرم افزار Internet Download Manager برای دانلود فایل ها استفاده کنید .
 • 2- بعد از دانلود , با استفاده از نرم افزار Winrar فایل را از حالت فشرده خارج کنید .
 • 3- هنگام وارد نمودن پسورد عبارت www.codecity.ir را به صورت حروف کوچک تایپ نمائید .
 • 4- برای نمایش فیلم ها می توانید از نرم افزار هایی مانند Km Player , VLC Player یا Media Player Classic استفاده کنید .

آموزش روتوش و میکاپ تصاویر به سبک حرفه ای در فتوشاپ ۲۰۱۷ با کمک پنل ویژه

توسط : codecity / پست شده در : 1499312429
آموزش روتوش و میکاپ تصاویر به سبک حرفه ای در فتوشاپ ۲۰۱۷ با کمک پنل ویژه

پنل حرفه ای روتوش ابزاری است که امکانات یک روتوش حرفه ای و بی نقص را با ابزار مرتبط فتوشاپ برای شما فراهم می کند، تکنیک های حرفه ای روتوش را با میانبرهای ایجاد شده توسط این نرم افزار براحتی قادرید به تصاویر دلخواه خود اعمال نمایید و در یک کلام آموزش روتوش و میکاپ را به روش حرفه ای ها بیاموزید.
در این پنل حرفه ای ترین متدهای روتوش در فتوشاپ و کارها در قالب یک دستور ساده اجرا می شود و شما تنها ویرایش های شخصی خود را اعمال می کنید.ادامه مطلب / دانلود
ارسال نظر